مرصاد امسال عبرت دیگری برای ما دارد چراکه شرایط این روزهای کشورمان شباهت زیادی با دوره پس از قطعنامه 598 در سال 67 دارد.

پنجم مرداد هر سال یادآور عملیات غرورآفرین رزمندگان اسلام در برابر تهاجم گروهک تروریستی مجاهدین خلق می باشد که دو درس بزرگ برای همیشه دارد.

 یکی: اینکه در هیچ شرایطی نباید نسبت به کید دشمنان غافل شد و آنها را دست کم گرفت چراکه بدخواهان ملت ایران برای ضربه زدن به اسلام و انقلاب بدنبال شکار لحظه ها هستند و از هر فرصتی برای رسیدن به اهداف پلید خود استفاده خواهند کرد.

  دوم: اینکه فرهنگ «بصیرت و هوشیاری» وقتی با روحیه ایثار و شهادت مقرون شد برای دفع تهدید و مقابله با هر خصومتی کارساز و راهگشاست


اگر این دو عامل مهم در آن روزهای سخت و حساس وجود نداشتند چه بسا منافقین با اشغال بخش های از خاک کشورمان، آرزوی صدام و حامیانش که در طول هشت سال جنگ تحمیلی ناکام مانده بود را محقق می ساخت.


امسال اما مرصاد عبرت دیگری برای ما دارد چراکه شرایط این روزهای کشورمان شباهت زیادی با دوره پس از قطعنامه 598 در سال 67 دارد. در آن روز که عده ای به شدت از اتمام جنگ و نیمه کاره ماندن جهادشان ناراحت بودند و برخی دیگر فکر افزایش منافع خویش در دوره پس از جنگ و دفاع را در سر می پروراندند، استکبار جهانی فرمان حمله علیه جمهوری اسلامی را به گروهک مجاهدین خلق داد و آن مقطع را برای رسیدن به اهداف ناکام مانده در طول هشت سال دفاع مقدس مناسب یافتند.


اگر نبود هوشیاری، قدرت تحرک بالا، روحیه شهادت طلبی و انگیزه بالای مقاومت در برابر بیگانگان، مزدوران استکبار از تنگه «چهارزبر» عبور کرده و به کرمانشاه می رسیدند.


و امروز که دقیقا برخی دلواپس مفاد توافق هسته­ای بوده وبرخی دیگر از گشایش­های دوره پساتوافق سخن می گویند. باز همان استکبار است که دندان های نیش خود نشان داده وسخن از عملیات نظامی بر لب می آورد. و این یعنی دشمنان کینه جوی ما در موقعیت شکار لحظه­ها هستند و رزمندگان اسلام بایستی همواره موقعیت مرصاد خود را حفظ کنند.


حسین عبداللهی فر

منبع:پایگاه خبری بصیرت 
برچسب ها :
عملیات ,  مرصاد ,  درسهای امروز مرصاد , 

موضوع :
تاریخی-فرهنگی ,